KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15763225
nr 1576 3225
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
"Öl och Sockerdricka". Signerad. Akvarell, bildmått: 14x22,5, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
2.400 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:52:17
6/11 08:17:50
Fritz von Dardel
Läs mer om Fritz von Dardel